Home > Hua > Ihu > Kaipupuri Chip - Te Maunga Mata > RMCF0201FT18K7
Tono Tono
Maori
3302498Ataata RMCF0201FT18K7Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201FT18K7
  • Tau Wae
    RMCF0201FT18K7
  • Whakaahuatanga
    RES 18.7K OHM 1% 1/20W 0201
  • Tauira ECAD
  • Te manawanui
    ±1%
  • Te Tae Tema
    ±200ppm/°C
  • Rahi / Rahi
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Tuhinga
    18.7 kOhms
  • Mana (Watts)
    0.05W, 1/20W
    0201 (0603 Metric)
  • Ētahi Ingoa
    RMCF0201FT18K7TR
  • Tae Mahi
    -55°C ~ 125°C
  • Teitei - Tae (Max)
    0.010" (0.26mm)
  • Whakaahuatanga Taipitopito
    18.7 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film