Home > Hua > Ihu > Kaipupuri Chip - Te Maunga Mata > RMCF0201FT36R5
Tono Tono
Maori
4253536Ataata RMCF0201FT36R5Stackpole Electronics, Inc.
RMCF0201FT36R5
  • Tau Wae
    RMCF0201FT36R5
  • Whakaahuatanga
    RES 36.5 OHM 1% 1/20W 0201
  • Tauira ECAD
  • Te manawanui
    ±1%
  • Te Tae Tema
    ±200ppm/°C
  • Rahi / Rahi
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • Tuhinga
    36.5 Ohms
  • Mana (Watts)
    0.05W, 1/20W
    0201 (0603 Metric)
  • Ētahi Ingoa
    RMCF0201FT36R5TR
  • Tae Mahi
    -55°C ~ 125°C
  • Teitei - Tae (Max)
    0.010" (0.26mm)
  • Whakaahuatanga Taipitopito
    36.5 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film